BİR ÇİFT KİRLİ ÇORAP

Hüseyin Öztürk

10.02.2001 Akit


Es’ad Hocaefendi’nin Süleymaniye’ye defnedilmemesini engelleyenler, öbür aleme ne götüreceğinizi biliyor musunuz? Bedduadan başka bir şey götürmeyeceksiniz. Beddualarınızla huzurlu günler dilerim.

 


 

BUGÜN VE BUGÜNDEN SONRA KUCAKLAŞALIM

Hüseyin Öztürk

09.02.2001 Akit


Hocaefendi’nin vuslata erişi, bütün mü’minler için bir uyanışa vesile olmalı. Yeniden muhasebe yapmamızı gerektirecek kadar ders alınmalı. Ülkemizin yaşadığı insan bereketsizliğinin önüne geçse geçse, samimiyetle inanmak ve samimiyetle kucaklaşmak geçer.

Türkiye’ye getirilmesi son derece sevindirici olmuştur. İki gündür toplumumuzun çeşitli kesimlerinden karşılaştığım herkes memnun. Süleymaniye’ye defni konusunda ise yine herkes çok sevinçli.

Bu konuda sevinenlerin arasında elbette sevinmeyenler de olacaktır. Bunların başında da Hürriyet Grubu gelmekte. Hocaefendi’nin hayatı boyunca Aydın Doğan ve ekibiyle bir alıp veremediği olmamıştır.

Bütün toplumun hemfikir olduğu bir konuda, Hürriyet Grubu’nun aksi hareket etmesi ve hükümete baskı yapması son derece çirkin bir davranış olmuştur.

Medyanın görevi, kamuoyunu aydınlatmaktır. Kendini hükümet yerine koymak değildir. Ülkedeki bereketsizliğin devamı olmaktan çıkmalılar. Ölüm onlara da var.

Yine de bütün çirkinliklere rağmen, bugün ve bugünden sonra kucaklaşma günü olsun. Ve ülkemize yeniden bereket gelsin. Bu bereketsizlerin yüzünden helak olup gideceğiz.

Hocaefendi yurtdışına gidince hizmetlerde ciddi aksamalar olmuş, özellikle medya alanındaki çalışmalar durmuştu. İnşaallah bu faaliyetler yeniden başlar ve Hocaefendi’yi sevenler, hizmetlerine kavuşmanın huzurunu yaşarlar.

Allah rahmet eylesin!..
 

içindekiler | ana sayfa