İKİ YILDIZ DAHA KAYDI...

Nevzat Bayhan

06.02.2001 Zaman


İnsanları iyiye yönlendirip kötülükten sakındırmanın kime, ne zararı var? Vatandaşları hayırlı hizmetlerde coşturmanın on binlercesini hayırlı seferber etmenin, dev kurumlar teşekkül etmenin ülkenin sosyo-ekonomisine katkısı inkar edilebilir mi?

Dünya bu insanlarla gurur duyarken, bizim onları yurtdışlarına mahkum etmemiz hangi mantık ve vicdana sığıyor?.. Bu sorular uzayıp gidiyor. Ancak cevap verecek kişi ve merci her zamanki gibi bulunamayacaktır.

Şu anda değişik bir acıyla kıvranıyoruz. On binlerce insanın yetişmesinde ciddi emeği geçmiş olan manevi dinamiklerimizden Prof. Dr. M. Es’ad Coşan Hocaefendi ve damadı büyük insan genç bilim adamı Prof. Dr. Ali Yücel Uyarel ebedi alem uğruna dolu dolu değerlendirdikleri bedenlerini dünyada bırakarak sevdiğine, sevdiklerine ulaştılar. Yorucu ve çileli bir safhayı geride bırakarak ebedi mekanlarına irtihal ettiler. Sevenlerinin acıları büyük.

Onlar da sevdiklerinin son anlarında yanlarında bulunmak istiyorlardı. Son deme kadar kendilerinden, yani kaynaktan istifade etmeyi düşünmüşlerdi. Ani gelen bu ayrılıkla yıkılan bu güzel hayallerin ardından, bütün sevenlerine, dost ve akrabalarına sabr-ı cemil niyaz eder, bedenlerini bırakıp, ayrı bir buuda geçerek gönüllerde yaşamaya başlayan kutlular ufkundan Es’ad Hocaefendi’ye ve Ali Hoca’ya Allah’tan rahmet niyaz ederim.
 

içindekiler | ana sayfa