MEDYA! MEDET YA..

Müslim Karabacak
12.02.2001 Yeni Mesaj

Dirimizi şerrinden kurtarmadığımız medya, şimdi de ölülerimize el attı. Toplumu çürütmeyi, yozlaştırmayı, kokuşturmayı kendine hedef seçmiş, ya da birileri tarafından görev olarak kendisine verilmiş ihanetin büyük parçası medya, bu görevini ifa ettikten sonra şimdi de ölülerimizi ne yapacağımızı, nereye gömeceğimizi, cenazesine ne kadar cemaat katılabileceğini tayin ve tespit etme misyonunu üstlenmiş durumda.

Son olarak merhum Esat Coşan hocaefendinin ölümü ve nereye gömüleceği tartışmaları ile medyanın bu yeni görevi daha belirgin hale gelmiş oldu.

Hayatında turistik amaçla da olsa Müslümanların mabedi caminin içine adımını atmamış bazı eski tüfek militan komünist beylerin ya da en büyük ideolojileri mutfak-WC arası iletişim mühendisliği olan kimi bol çukurlu aydınlarımız ne de çok hassasmışlar cami konusunda.

Cami konusu ne ki, camii avlusunu bile onların tasarladığı şekilde kullanmak zorundaymışız.

Bu ülkeye ihaneti, müseccel bir papazın adını güzel İstanbul’un bir sokağına ad olarak koymayı Bakanlık düzeyinde yerine getirenlerin bir hocaefendinin, hayatının bir parçası olan cami avlusunda gömülmesinde ne sakınca görmüş olabilirler sizce?

Yoksa sur içinde yapılacak işler için daha başka birilerinden, mesela her fırsatta Bizans’ın temsilcisi gibi hareket eden Barthelemeos’tan izin mi almak gerekiyordu?

Sur içiyle ilgili olarak hedeflenen yeni yapılanmayı bilenler bana hak verirler.

Bütün bu gündemi değiştirmeyi amaçlayan gelişmelere kimi mübarek kanalların da ayak uydurmasına ne buyrulur?

Özel imalat sanayi hunisi gibi duran şom ağızlı malum sunucu ile, kıl harmanı rotası meçhul kaptan sunucu arasında ben bir fark göremedim, ya siz?

içindekiler | ana sayfa